Kütüphanedeki Kitap Koleksiyonu Giderek Genişliyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüse kurdukları şehrin en büyük kütüphanesindeki kitap koleksiyonunun, bağışlarla birlikte giderek genişlediğini söyledi.

Şahin, Yenigün Gazetesi Sahibi Yaşar Karatay’ı ziyaret etti. Fiziki donanım ve içerik olarak hem kampüse, hem de Aksaray’a yakışır bir kütüphane kurduklarını anımsatan ASÜ Rektörü, bazı bölümleri 24 saat açık olan kütüphaneye öğrencilerin yoğun bir ilgi gösterdiğini belirtti. Kamu kaynaklarıyla kütüphanedeki koleksiyonu genişletmeye çalıştıklarını, bunun yanı sıra bir bağış kampanyası da düzenlediklerini anlatan Prof. Şahin, “Biz, ‘Bir, sıfırdan büyüktür’ sloganıyla bir bağış kampanyası başlattık. Halkımız bu kampanyaya ilgi gösterdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Kampanyanın bir süresi yok. İsteyen herkes, istediği miktarda kitabı kampüsteki kütüphaneye bağışlayabilir” dedi. 

Karatay, Rektör Şahin ve beraberindeki Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman ve Teknik Bilimler MYO Öğretim Görevlisi Muhammet Gümüşsoy’a ziyaretleri münasebetiyle teşekkür etti. 

3247