Kaynaşma Maçlarında Önemli Olan Spor ve Sağlık Vurgusudur

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık vurgusu yapan kaynaşma maçlarının gençler arasında ilgi görmeye başladığını söyledi

Eğitim Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Hamza Tarhan, sosyal medya üzerinden, Rektör Şahin’in sık aralıklarla voleybol maçlarında sahaya çıkmasına atıf yaparak, kendisine bir basketbol maçı teklif etti. Prof. Şahin de bu teklifi kabul etti ve Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda Hamza Tarhan ve arkadaşlarından oluşan takımla, Rektör Şahin ve Spor Bilimleri Fakültesi akademisyenleri ile öğrencilerinden oluşan takım karşı karşıya geldi. Voleybolun daha yoğun ilgilendiği bir spor dalı olduğunu ancak tüm sporları sevdiğini söyleyen Rektör Şahin, kaynaşma ve dostluk maçlarının gençler arasında yaygınlaşmasına vesile olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Gençlerin bedeni olarak da yetkin bireyler olması hususunun temel çalışma prensipleri arasında yer aldığına dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Hamza arkadaşımız bir basketbol maçı teklif etti ve biz de takımımızı kurarak sahaya çıktık. Çok keyifli ve centilmence bir mücadele oldu. Bizim için asıl önemli olan nokta spor ve sağlık vurgusudur. Gençlerimizin bu türden aktivitelere daha yoğun biçimde katlım sağlamaya başlamış olmaları en büyük kazançtır. Fırsat buldukça benzeri etkinliklere katılmayı sürdüreceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Hamza Tarhan da Rektör Şahin’e maç tekliflerini kabul ettiği için teşekkür etti ve müsabakanın kendileri açısından kıymetli bir hatıraya vesile olduğunu belirtti.

2099