İKAF 2019, Öğrencileri Sektör Temsilcileriyle Buluşturacak

Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde KTO Karatay Üniversitesi’nde düzenlenecek İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF 2019) Aksaray Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu bölgenin 8 üniversitesinin öğrencilerini sektör ile buluşturacak.

ASÜ Rektörlüğü’nün de büyük önem verdiği fuara Aksaray’dan da işletmeler katılacak. Bu kapsamda İKAF 2019 İstişare Toplantısı KTO Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda, üniversite-sektör iş birliğinin en büyük dinamiklerinden biri olacak etkinliğe dair paydaşlar bilgilendirildi, fikir alışverişinde bulunuldu. ASÜ Kariyer Geliştirme Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Seyfullah Gümüşok da toplantıya katılarak, ASÜ ve Aksaray’daki işletmeler hakkında bilgiler aktardı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde, 25-26 Nisan tarihlerinde KTO Karatay Üniversitesi’nde düzenlenecek olan bölgesel kariyer etkinliği, çevre illerdeki tüm üniversitelerin öğrencilerini sektördeki firmalar ile buluşturacak, öğrencilerin iş ve staj bulma süreçlerine ve istihdamlarına katkı sağlayacak.

Etkinlik süresince çok sayıda yarışma, atölye çalışmaları, vaka analizleri, kariyer ve gelişime yönelik eğitimler de gerçekleştirilecek.

7248