Hayvan Hastanesi Fizibilite Projesi Uygulama Süreci Başladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin tarım ve hayvancılığına katkı sunacak yatırımları titizlikle takip ettiklerini söyledi.

Şahin, beraberinde Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Güney, Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Tekin’le birlikte İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’ı ziyaret etti. Veteriner Fakültesi’nin Aksaray tarım ve hayvancılığına önemli katkılar sunduğunu, bu kapsamda şehre bir Hayvan Hastanesi kazandırmaya gayret ettiklerini belirten Şahin, “Hayvan Hastanesi Fizibilite Projesine dair ihale süreci tamamlandı ve proje uygulaması başladı. Konuyu dikkatli şekilde takip ediyoruz. Amacımız, şehrimizin tarım ve hayvancılığına daha fazla katkı sunmak” dedi. İl Müdürü Saklav ise Rektör Şahin ve beraberindeki heyete ziyaretleri münasebetiyle teşekkür etti.

Toplantıda, Hayvan Hastanesi başta olmak üzere, diğer detayların ileriki günlerde kapsamlı şekilde istişare edilmesine karar verildi.  

3353