Etkinlikler, Öğrencileri Farklı Alanlarda Geliştiriyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hem akademik olarak, hem de kültür sanat bakımından yetkin bireylerin, ülke geleceği açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Aksaray İl Temsilcisi Bayram Satılmış, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte ASÜ Rektörü Şahin’i ziyaret ederek, yeni Rektörlük döneminde başarılar diledi. Kampüste her yıl yüzlerce etkinlik yaptıklarını ve bu etkinliklerin birden fazla güzelliğe vesile olduğunu söyleyen Prof. Şahin, “Düzenlenen etkinliklerle öğrencilerimiz hem alanları tanıyor, hem organizasyon becerisine sahip oluyor, hem de işbirliği içerisinde iş üretme bilgilerini geliştiriyor. Üniversite yılları sadece ders ağırlıklı bir süreç olmamalı. Öğrencilerimiz derslerin ötesinde, kültür-sanat, spor gibi konularla da ilgilenmeli ve kendilerini geliştirmeli. Biz de bu manada onları destekliyoruz” dedi.

TÜGVA Temsilcisi Bayram Satılmış da, kurumsal olarak yaptıkları ve planladıkları çalışmalar hakkında ASÜ Rektörü’ne bilgiler verdi.  

3192